Start
»
Activiteitenkalender
»
Activiteiten per maand
»
Bekijk activiteit
Boomplantdag in het Spookverlaat!
Wilt u meewerken aan het verminderen van de CO2 –uitstoot? Uw ecologische voetafdruk verkleinen? Of mee werken aan de toekomst van onze mooie omgeving? A.s. zaterdag 9 maart is daarvoor een unieke kans!! De knotploeg van de VWG gaat dan aan de slag met het aanplanten van struiken en bomen in de bospercelen van het Spookverlaat/Kruiskade, die in verband met de essentaksterfte eerder gerooid zijn.
We verzamelen om 8.30 uur bij ons onderkomen De Zaagbek, op het erf van de familie Kerkvliet, Spookverlaat 4 te Hazerswoude. De struiken en bomen zijn al geleverd door Staatsbosbeheer. Zelf graag meenemen: een goede steekschep, werkhandschoenen, laarzen (want de percelen kunnen nat zijn), koffie of thee en brood voor de lunch. Bert van der Zwaan, onze coördinator, heeft beloofd om voor soep te zorgen.
We gaan a.s. zaterdag met name de randen van drie gerooide bospercelen inplanten. In het middengebied van die percelen worden later o.a. eiken aangeplant, en daarvoor komt Staatsbosbeheer met een machine, die gaten graaft. De wortels van eiken moeten namelijk over de gehele breedte worden uitgespreid, en dat zijn in verband met de aardig grote wortelkluiten te grote gaten om met de hand te graven. Tussen de eiken door zetten wij later dan weer andere bomen en struiken, zodat een gevarieerd bos ontstaat. Maar alleen al aan het inplanten van de randen zullen we veel, leuk werk hebben. Uw hulp wordt daarbij bijzonder op prijs gesteld, want vele handen maken licht werk.
Help mee aan de toekomst van het Spookverlaat!
Georganiseerd door
Meer informatie bij
Natuurwerkdag: