Cursus: Excursie naar Zuidpier IJmuiden
Zeevogels


Verslag 16 november 2025
Wel koud, maar geen regen en windkracht 2, zodat de Zuidpier opengesteld was om te betreden.

Waar cursisten achter kwamen was, dat het weer een bepalende rol speelt bij een geslaagde vogeltrip ! Gelukkig had Margot een batterij wanten in de achterbak van haar auto, zodat koude handen geen issue meer was.

Op het strand bij de Zuidpier waren diverse meeuwen te zien, zodat aanschouwelijk werd dat een Grote Mantelmeeuw echt behoorlijk groot is en dat ‘ie roze poten heeft.
De pier zelf liet een grote verscheidenheid aan vogels zien. Maar waarvoor je speciaal naar de pier toegaat, is toch wel de mogelijkheid om bijzondere zeevogels te zien. Waargenomen werden:
Grote Stern,
Stormmeeuw,
Kuifaalscholver,
Eidereend,
Jan van Gent,
Zwarte Zee-eend,
Roodkeelduiker,
Houtsnip (Heel apart om hier te spotten).


Maar als klap op de vuurpijl en een “kruis” (eerste waarneming ooit) voor iedereen (zelfs voor Ronald !): een IJsduiker! Zo zie je maar, je kunt altijd verrast worden.

Opgewonden en voldaan van de bijzondere waarnemingen, gingen we bij de strandtent Driftwood Beach aan de koffie/thee en warme chocolademelk. Al met al was het een koude maar wel heel bijzondere ervaring.


Georganiseerd door
VWG


Meer informatie bij
Cursus coördinatie:

Steenloper (Zuidpier Ijmuiden). Foto van Harry Vos.
Steenloper
IJsduiker (Zuidpier Ijmuiden). Foto van Harry Vos.
IJsduiker
Houtsnip (Zuidpier Ijmuiden). Foto van Harry Vos.
Houtsnip
Drieteenstrandloper (Zuidpier Ijmuiden). Foto van Harry Vos.
Drieteenstrandloper