Vogelweekend in Zeeland 1/4
Brouwersdam, Plan Tureluur, Haven Battenoord, Kwade Hoek, Grevelingendam, Colijnsplaat, enz.

Jazeker, er is weer een najaars weekend gepland. We gaan naar Zeeland. De locatie van overnachting is Landal Greenspark in Burgh-Haamstede. Het ligt redelijk midden in Zeeland en het ligt goed te midden van diverse mooie vogelgebieden.




Verslag 4 oktober 2024
Vandaag zijn we in Zeeland gestart op de dijk bij Stellendam. Het was eb en er waren veel vogels te zien. De vele wulpen die dichtbij zaten waren goed te zien, een dikke slechtvalk op een paaltje ver weg was toch goed te zien met de telescoop.
We waren ook blij met de kluten, de lepelaars en de vele andere vogelsoorten.

Daarna naar uitzichtpunt Markenje waar een flinke hoeveelheid goudplevieren zaten.

In de Preekhilpolder hebben we een stukje gewandeld en de Baardman gehoord, helaas niet gezien.

Vervolgens door naar de Brouwersdam. We waren niet de enigen die kwamen genieten van het heerlijke zonnige weer. De dam stond stamp vol met Duitse campers. Dus we konden niet langs de randen kijken. Maar toch de steenlopers en zeehonden wel gevonden en ook nog een lekker kopje thee/koffie bij een restaurant aldaar.

Nog even langs de “Schelphoek” en dan bijtijds door naar ons vakantiehuis want er moesten ook nog boodschappen gedaan worden door ondergetekenden.

Het was een mooi huis wat we gehuurd hadden en het park is zeker aan te raden als je een weekendje vogels wil gaan kijken in Zeeland. ’s Avonds gegeten in restaurant Zeebinkie wat naast het park ligt. Yolanda


Georganiseerd door
VWG


Meer informatie bij
Reizen:

(Zeeland). Foto van Yolanda Calandt.
Koffie
Koffie
(Schelphoek). Foto van Rob Eveleens.
(Schelphoek). Foto van Rob Eveleens.
Rust
Rust
(Schelphoek). Foto van Rob Eveleens.
Overleg
Overleg
(Markenje). Foto van Rob Eveleens.
Vogelaars in slagorde
Vogelaars in slagorde
(Markenje). Foto van Rob Eveleens.
Beheerplan
Beheerplan
(Koudenhoek). Foto van Rob Eveleens.
Vogelaars
Vogelaars
(Brouwersdam). Foto van Rob Eveleens.
Vogelaars
Vogelaars